Pitaya Creator Community

Hos Pitaya har vi skabt et Creator Community 🎀

Som en del af det, bliver man eksternt ansat hos Pitaya. Dit arbejde går ud på at hjælpe os med diverse content opgaver, fx at skyde produktbilleder eller content til annoncer. 

At være en del af vores Creator Community indebærer også en masse fede events, contentrejser mm. 🌴

Vil du være en del af vores Creator Community?
Læs mere om konceptet og ansøg i bunden af siden!

pitayas 6 års fødselsdag - shoot!

D. 15.05.2025

Her afholdte vi et kæmpe fødselsdags shoot i forbindelse med vores 6-års fødselsdag. Shootet havde til formål at skyde det fedeste content til ugen.

Her havde vi inviteret 30 af vores søde creators, som hver måtte vælge et outfit fra os, som de kunne have på. Og så havde vi bare den bedste aften nogensinde!

nyheds content i GRIM studio ✨

D. 27.04.2025

Når vi får mange styles ind på en gang, så lejer vi typisk et studie, så vi kan skyde en masse fedt content til disse styles. Denne dag havde vi været så heldige at få 5 af vores smukke creators med i GRIM studio.

Vi starter altid med lidt lækker morgenmad og så står dagen ellers bare på hygge, outfit changes og grin.

pizza hygge og mingle! 🍕

D. 23.04.2025

Vi afholdte en pizza aften for vores søde creators ude på vores kontor tilbage i april. Her ville vi blot lære alle de nye piger og kende og lade alle mingle. Nanna og jeg havde lavet en lille præsentation om os selv og så sludrede vi ellers bare til et glas vin og lækker pizza!

kæmpe nytårsfest med pitaya 🍾

D. 06.11.2024

I starten af november 2024 afholdte vi en kæmpe nytårsfest for en masse skønne piger. Pigerne var inviteret til lækker mad, efterfulgt af den hyggeligste aften med content skydning, musik og bobler!

Formålet med denne aften var at få skudt en masse lækker content til vores kommende nytårskollektion - og det var en kæmpe fornøjelse.

malaga - sommertøj og bikini shoot 👙

D. 15.03.2024

I 2024 havde vi 3 creators med på en contenttur til Malaga, hvor vi skulle skyde content til vores nyeste sommerkollektion samt vores bikinier. Vi var afsted i 6 dage og udover at skyde content dagen lang, var vi ude at spise hver aften, vi fik badet i poolen og vi blev alle ret tætte på turen.

De 3 creators er stadig den dag i dag, en del af vores creator community og ses ofte i privaten - hvor er det hyggeligt hvad det her community kan bidrage med! 💕

vil du være en del af vores creator community?

Elsker du at skyde content? Så kan du altså stadig nå at blive en del af vores Content Creator Community, da vi hele tiden tager nye ind.

Det eneste du skal gøre er, at indsende din ansøgning til creator@pitaya.dk

Din ansøgning skal indeholde:
🤍 En beskrivelse af dig selv
🤍 Din højde
🤍 Billeder af dig selv
🤍 Eksempler på noget content du tidligere har skudt
🤍 Links til din Instagram og TikTok profil